Katolički kalendar za 2020. godinu sa pretraživačem

 

-- Upišite pojam kojeg tražite i kliknite na gumb "Traži" --

Katolički kalendar 2020.
Datum Dan u tjednu
1.1.2020 Srijeda   MARIJA BOGORODICA - NOVA GODINA
2.1.2020 Četvrtak   Bazilije Veliki, Grgur Nazijanski, Izidor
3.1.2020 Petak   PRESVETO IME ISUSOVO ; Genoveva, Cvijeta
4.1.2020 Subota   Anđela Folinjska, Borislava, Emanuel, Anđa
5.1.2020 Nedjelja   2. NEDJ. PO BOŽIĆU, Emilijana, Radoslav
6.1.2020 Ponedjeljak   BOGOJAVLJENJE - SVETA TRI KRALJA; Gašpar
7.1.2020 Utorak   Rajmund, Lucijan, Zorislav
8.1.2020 Srijeda   Gospa Brze Pomoći, Severin, Teofil, Bogoljub
9.1.2020 Četvrtak   Hadrijan, Julijan, Živko, Miodrag
10.1.2020 Petak   Agaton, Dobroslav, Grgur X, Aldo, Pavao
11.1.2020 Subota   Honorat, Časlav, Neven, Toma
12.1.2020 Nedjelja   KRŠTENJE ISUSOVO; Ernest, Tatjana, Bernard
13.1.2020 Ponedjeljak   Hilarije, Radovan, Veronika
14.1.2020 Utorak   Feliks, Srećko, Rajko, Žarko
15.1.2020 Srijeda   Pavao pustinjak, Anastazija, Stošija, Mavro
16.1.2020 Četvrtak   Marcel, Oton, Mislav, Časlav
17.1.2020 Petak   Antun opat, Lucije, Vojmil, Zvonko
18.1.2020 Subota   Margareta Ug., Priska, Biserka, Andrija
19.1.2020 Nedjelja   2. NKG; Makarije, Mario, Ljiljana
20.1.2020 Ponedjeljak   Fabijan, Sebastijan, Henrik, Tijana
21.1.2020 Utorak   Agneza, Janja, Neža, Ines
22.1.2020 Srijeda   Vinko, Vice, Vinka, Irena
23.1.2020 Četvrtak   Emerencijana, Ema, Vjera, Milko
24.1.2020 Petak   Franjo Saleški, Felicijan, Bogoslav
25.1.2020 Subota   Obraćenje sv. Pavla ap, Ananija
26.1.2020 Nedjelja   3. NKG; Timotej, Tit, Paula
27.1.2020 Ponedjeljak   Angela M., Pribislav, Anđelka
28.1.2020 Utorak   Toma Akvinski, Tomislav, Leonid, Amadej
29.1.2020 Srijeda   Valerije, Konstancije, Tvrtko, Zdeslav
30.1.2020 Četvrtak   Martina, Hijacinta, Gordana, Darinka
31.1.2020 Petak   Ivan Bosco, Marcela, Julije, Vanja
1.2.2020 Subota   Brigita, Gita, Miroslav, Sever, Ela
2.2.2020 Nedjelja   4. NKG; Svijećnica - Prikazanje Gospodinovo
3.2.2020 Ponedjeljak   Blaž, Vlaho, Tripun
4.2.2020 Utorak   Veronika, Josip, Andrija, Izidor
5.2.2020 Srijeda   Agata, Dobrila, Modest, Jagoda
6.2.2020 Četvrtak   Pavao Miki i dr., Doroteja, Matej
7.2.2020 Petak   Pio IX. papa, Rikard, Maksim, Držislav
8.2.2020 Subota   Jeronim, Jozefina, Jerko, Mladen
9.2.2020 Nedjelja   5. NKG; Skolastika, Apolonija
10.2.2020 Ponedjeljak   Bl. Alojzije Stepinac, Vjekoslav
11.2.2020 Utorak   Gospa Lurdska, Mirjana, (Dan bolesnika)
12.2.2020 Srijeda   Damjan, Zvonimir, Zvonko, Eulalija
13.2.2020 Četvrtak   Katarina Ricci, Božidar, Pavao
14.2.2020 Petak   Valentin, Ivana, Zdravko, Vital
15.2.2020 Subota   Klaudije, Vitomir, Vito, Faust, Tin
16.2.2020 Nedjelja   6. NKG; Julijana, Onezim, Miljenko
17.2.2020 Ponedjeljak   7 Utemeljitelja Reda Slugu BDM
18.2.2020 Utorak   Šimun, Bernardica, Flavijan, Vilim
19.2.2020 Srijeda   Konrad, Ratko, Blago, Rajko
20.2.2020 Četvrtak   Leon, Lav, Lea, Franjo i Jacinta
21.2.2020 Petak   Petar Damiani, Damir, Natalija, Robert
22.2.2020 Subota   Katedra Sv. Petra ap, Tvrtko, Margareta
23.2.2020 Nedjelja   7. NKG; Polikarp, Grozdan
24.2.2020 Ponedjeljak   Montan, Goran, Modest
25.2.2020 Utorak   Donat Zadarski, Hrvoje, Berislav 
26.2.2020 Srijeda   ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA (post i nemrs)
27.2.2020 Četvrtak   Gabriel od Žalosne Gospe, Tugomil
28.2.2020 Petak   Roman, Teofil, Vikica, Bogoljub
29.2.2020 Subota   Hilarije, Osfald, Ida
1.3.2020 Nedjelja   1. KORIZMENA; Albin, Jadranko
2.3.2020 Ponedjeljak   Lucije, Iskra, Ines, Čedomil
3.3.2020 Utorak   Kunigunda, Marin, Kamilo, Anzelmo
4.3.2020 Srijeda   Kazimir, Eugen, Natko, Kvirin
5.3.2020 Četvrtak   Jeremija, Vedran, Teofil, Hadrijan
6.3.2020 Petak   Marcijan, Viktor, Zvjezdana
7.3.2020 Subota   Perpetua, Felicita, Rajmund, Tereza
8.3.2020 Nedjelja   2. KORIZMENA; Ivan od Boga
9.3.2020 Ponedjeljak   Franciska R., Franjka, Fanika, Dominik
10.3.2020 Utorak   Makarije, Emil, Kruno
11.3.2020 Srijeda   Firmin, Tvrtko, Blanka, Benedikt
12.3.2020 Četvrtak   Bernard, Maksimilijan, Dora, Alojzije
13.3.2020 Petak   Rozalija, Ratka, Kristina, Patricija
14.3.2020 Subota   Matilda, Mirjana, Borka, Eva
15.3.2020 Nedjelja   3. KORIZMENA; Longin, Vjeko
16.3.2020 Ponedjeljak   Hilarije, Smiljan, Hrvoje, Berta
17.3.2020 Utorak   Sv. Patrik, Domagoj, Hrvatin
18.3.2020 Srijeda   Ćiril Jeruzalemski, Eduard, Cvjetan
19.3.2020 Četvrtak   Sv. Josip, zaručnik BDM
20.3.2020 Petak   Dionizije, Klaudija, Vladislav, Sonja
21.3.2020 Subota   Ivan, Vesna, Kristijan, Vlasta
22.3.2020 Nedjelja   4. KORIZMENA; Oktavijan, Jaroslav
23.3.2020 Ponedjeljak   Turibije, Oton, Dražen, Rebeka
24.3.2020 Utorak   Katarina Švedska, Latin, Javorka
25.3.2020 Srijeda   Navještenje Gospodinovo - Blagovijest
26.3.2020 Četvrtak   Emanuel, Marcel, Goran, Eugenija
27.3.2020 Petak   Rupert, Ernest, Lidija, Lada, August
28.3.2020 Subota   Priska, Sonja, Renata, Bojana, Nada
29.3.2020 Nedjelja   5. KORIZMENA; Jona, Eustazije
30.3.2020 Ponedjeljak   Kvirin, Viktor, Vlatko, Leonard
31.3.2020 Utorak   Benjamin, Amos, Ljubomir, Guido
1.4.2020 Srijeda   Venancije, Anastazije, Mavro, Paulin
2.4.2020 Četvrtak   Franjo Paulski, Božidar, Sandra
3.4.2020 Petak   Siksto I, Rikard, Svevlad, Robert
4.4.2020 Subota   Izidor, Benedikt, Dora, Strahimir
5.4.2020 Nedjelja   CVJETNICA – NEDJ. MUKE GOSPODNJE
6.4.2020 Ponedjeljak   Celestin, Rajko, Vilim, Petar Veronski
7.4.2020 Utorak   Ivan de la Salle, Herman, Teodor
8.4.2020 Srijeda   Dionizije, Valter, Julija, Timotej
9.4.2020 Četvrtak   VELIKI ČETVRTAK; Marija Kleofina
10.4.2020 Petak   VELIKI PETAK (post i nemrs)
11.4.2020 Subota   VELIKA SUBOTA; Izak, Stanislav
12.4.2020 Nedjelja   USKRS – VAZAM; Julije, Viktor
13.4.2020 Ponedjeljak   USKRSNI PONEDJ; Martin I. papa
14.4.2020 Utorak   Valerijan, Tiburcije, Maksim
15.4.2020 Srijeda   Petar Barbarić, Anastazija, Bosiljka
16.4.2020 Četvrtak   Bernardica S., Benedikt, Josipa, Leonida
17.4.2020 Petak   Rudolf, Šimun, Robert, Inocent
18.4.2020 Subota   Eleuterije Porečki, Euzebije, Tihomir 
19.4.2020 Nedjelja   2. USKRSNA - Bijela – Božjeg Milosrđa
20.4.2020 Ponedjeljak   Marcijan, Teotim, Vilim
21.4.2020 Utorak   Anzelmo, Konrad, Goran, Silvije
22.4.2020 Srijeda   Soter i Kajo Solinski, Leonida, Teodor
23.4.2020 Četvrtak   Juraj, Đuro, Helena, Adalbert
24.4.2020 Petak   Fidelis, Lidija, Vjera, Vjeran
25.4.2020 Subota   Sv. Marko ev., Maroje
26.4.2020 Nedjelja   3. USK.; Kleto i Marcelin
27.4.2020 Ponedjeljak   Bl. Ozana Kotorska, Bl. Jakov Zadranin 
28.4.2020 Utorak   Vincenca iz Blata, Ljudevit, Vital 
29.4.2020 Srijeda   Katarina Sijenska, Hugo, Robert
30.4.2020 Četvrtak   Pio V. papa, Lovro, Kvirin, Venancije
1.5.2020 Petak   P Sv. Josip Radnik, Bl. Julijan iz Bala
2.5.2020 Subota   Atanazije, Eugen, Antonin, Boris
3.5.2020 Nedjelja   4. USK.; Sv. Filip i Jakov ap, Dobri Pastir
4.5.2020 Ponedjeljak   Florijan, Cvjetko, Cvijeta
5.5.2020 Utorak   Peregrin, Maksim, Irena
6.5.2020 Srijeda   Irenej Srijemski, Dominik Savio, Dinko
7.5.2020 Četvrtak   Dujam Solinski, Duje, Duška, Gizela
8.5.2020 Petak   BDM Posrednica Milosti, Arsen, Ida, Marina
9.5.2020 Subota   Izaija, Blaženko, Dionizije, Beata, Mirna
10.5.2020 Nedjelja   5. USK.; BDM Trsatska, Bl. Ivan Merz, Majčin dan
11.5.2020 Ponedjeljak   Gaudencije Osorski, Franjo Geronimo, Stela 
12.5.2020 Utorak   Sv. Leopold Bogdan Mandić, Pankracije
13.5.2020 Srijeda   Gospa Fatimska, Imelda, Agneza, Gema
14.5.2020 Četvrtak   Sv. Matija ap, Mate, Matko, Matiša
15.5.2020 Petak   Solinski mučenici, Blajburški mučenici
16.5.2020 Subota   Ivan Nepomuk, Nenad, Andrija Bobola
17.5.2020 Nedjelja   6. USKRSNA; Paškal, Bruno, Akvilin
18.5.2020 Ponedjeljak   Ivan I. papa, Venancije, Feliks, Srećko
19.5.2020 Utorak   Celestin V. papa, Teofil, Rajko
20.5.2020 Srijeda   Bernardin Sijenski, Akvila, Lidija, Zlata
21.5.2020 Četvrtak   UZAŠAŠĆE GOSPODINOVO - SPASOVO
22.5.2020 Petak   Rita, Helena, Jagoda, Renata
23.5.2020 Subota   Deziderije, Željko, Želimir, Nadan
24.5.2020 Nedjelja   7. USKRSNA; Marija Pomoćnica
25.5.2020 Ponedjeljak   Grgur VII. papa, Marija Magdalena
26.5.2020 Utorak   Filip Neri, Zdenko
27.5.2020 Srijeda   Augustin K., Julije, Bruno, Barbara
28.5.2020 Četvrtak   German, Vilim, Velimir, Margareta
29.5.2020 Petak   Euzebije i Polion Vinkovački, Ervin, Uršula
30.5.2020 Subota   Ivana Arška, Ferdinand, Srećko
31.5.2020 Nedjelja   PEDESETNICA-DUHOVI; MB od Kamenitih vrata
1.6.2020 Ponedjeljak   BDM Majka Crkve, Justin, Prokul
2.6.2020 Utorak   Marcelin i Petar, Eugen, Erazmo
3.6.2020 Srijeda   Karlo Lwanga i dr, Lucijan, Paula, Drago
4.6.2020 Četvrtak   Kvirin Sisački, Predrag, Nikola
5.6.2020 Petak   Maceljske žrtve (1945.), Bonifacije, Valerija
6.6.2020 Subota   Norbert, Neda, Klaudije, Berto
7.6.2020 Nedjelja   PRESVETO TROJSTVO; Robert, Radoslav
8.6.2020 Ponedjeljak   Medard, Melanija, Vilim, Žarko
9.6.2020 Utorak   Efrem Sirijski, Ranko
10.6.2020 Srijeda   Sv. Josip, zaštitnik Hrv. domovine od 1687. 
11.6.2020 Četvrtak   TIJELOVO; Sv. Barnaba ap, Borna
12.6.2020 Petak   Bosiljko, Leon, Ninko, Ivon, Ivan F.
13.6.2020 Subota   Antun Padovanski, Antonija, Toni, Tonči
14.6.2020 Nedjelja   11. NKG; Rufin, Valerije, Zdravka
15.6.2020 Ponedjeljak   Kraljica apostola, Vid, Vito, Modest
16.6.2020 Utorak   Franjo Regis, Gvido, Kvirik, Julita
17.6.2020 Srijeda   Albert, Laura, Nevenka, Emilija
18.6.2020 Četvrtak   Marko i Marcelijan, Ljubomir, Amando
19.6.2020 Petak   Presveto Srce Isusovo; Romuald, Bogdan
20.6.2020 Subota   Bezgrješno Srce Marijino; Naum Ohridski
21.6.2020 Nedjelja   12. NKG; Vjekoslav, Slavko
22.6.2020 Ponedjeljak   Paulin, Ivan Fišer, Tomas More
23.6.2020 Utorak   Josip Cafasso, Sidonija, Zdenka
24.6.2020 Srijeda   Rođenje Ivana Krstitelja, Krsto
25.6.2020 Četvrtak   Doroteja, Prosper, Adalbert, Eleonora              
26.6.2020 Petak   Ivan, Pavao, Zoran, Vigilije, Deodat
27.6.2020 Subota   Ćiril Aleksandrijski, Ladislav, Kristofor, Vlatko
28.6.2020 Nedjelja   13. NKG; Irenej, Mirko, Smiljan
29.6.2020 Ponedjeljak   Sv. Petar i Pavao ap, Krešimir, Krešo
30.6.2020 Utorak   Rimski prvomučenici, Kajo, Emilijana
1.7.2020 Srijeda   Aron, Estera, Zvjezdana, Predrag, Oliver
2.7.2020 Četvrtak   Bernardin, Oton, Višnja, Ostoja
3.7.2020 Petak   Sv. Toma ap, Tomislav, Rajmund, Leon
4.7.2020 Subota   Elizabeta P., Elza, Laura, Berta
5.7.2020 Nedjelja   14. NKG; Ćiril i Metod, Slaven
6.7.2020 Ponedjeljak   Marija Goretti, Marica, Bogomila, Agata
7.7.2020 Utorak   Klaudije, Vilibald, Vilko, Goran
8.7.2020 Srijeda    Akvila, Priska, Eugen, Pankracije
9.7.2020 Četvrtak   Bl. Marija Petković, Augustin, Leticija
10.7.2020 Petak   Amalija, Ljubica, Veronika, Filip
11.7.2020 Subota   Benedikt opat (zaštitnik Europe), Olga
12.7.2020 Nedjelja   15. NKG; Mislav, Tanja, Živko
13.7.2020 Ponedjeljak   M.B. Bistrička, Ferdo, Hinko, Emanuel
14.7.2020 Utorak   Kamilo de Lellis, Gašpar
15.7.2020 Srijeda   Bonaventura, Dobroslav, Vladimir, Dobriša
16.7.2020 Četvrtak   Gospa Karmelska, Karmela, Elvira
17.7.2020 Petak   Aleksije, Branko, Dunja, Nadan
18.7.2020 Subota   Miroslav, Bruno, Natko, Šimun 
19.7.2020 Nedjelja   16. NKG; Justa, Zlata, Aurelija 
20.7.2020 Ponedjeljak   Ilija prorok, Ilijana, Biserka
21.7.2020 Utorak   Lovro Brindizijski, Danijel, Danica
22.7.2020 Srijeda   Marija Magdalena, Manda, Magda, Lenka
23.7.2020 Četvrtak   Brigita Švedska, Ezekijel, Apolinar
24.7.2020 Petak   Kristina, Eufrazija, Boris, Borna, Mirjana
25.7.2020 Subota   Sv. Jakov st. ap, Kristofor, Krsto, Jakša
26.7.2020 Nedjelja   17. NKG; Joakim i Ana (roditelji BDM)
27.7.2020 Ponedjeljak   Klement Ohridski, Natalija, Nataša, Celestin
28.7.2020 Utorak   Nazarije, Celzo, Viktor
29.7.2020 Srijeda   Marta, Lazar, Urban, Blaženka, Mira, Vilma
30.7.2020 Četvrtak   Silvan Dubrovački, Petar Krizolog, Julija, Rufin
31.7.2020 Petak   Ignacije Lojolski, Vatroslav, Ognjen, Žarko
1.8.2020 Subota   Alfonz Liguori, Vjera, Nada, Justin
2.8.2020 Nedjelja   18. NKG; Gospa od Anđela
3.8.2020 Ponedjeljak   Bl. Augustin Kažotić, Lidija, Martin, Salvator
4.8.2020 Utorak   Ivan Marija Vianney
5.8.2020 Srijeda   BDM Snježna; Gospa Vel.Hrv.Krs.Zavj.
6.8.2020 Četvrtak   Preobraženje Gospodinovo, Predrag
7.8.2020 Petak   Siksto II, Kajetan, Donat, Albert
8.8.2020 Subota   Dominik, Nedjeljko, Dinko, Dominko
9.8.2020 Nedjelja   19. NKG; Terezija Benedikta od Križa (Edith Stein)
10.8.2020 Ponedjeljak   Lovro đakon, Laura, Zvjezdan, Erik
11.8.2020 Utorak   Klara Asiška, Jasna, Suzana, Ljerka
12.8.2020 Srijeda   Ivana Franciska, Hilarija, Veseljka, Franjka
13.8.2020 Četvrtak   Poncijan i Hipolit, Patricija, Kasijan
14.8.2020 Petak   Maksimilijan Marija Kolbe, Alfred, Elizabeta
15.8.2020 Subota   UZNESENJE BDM - VELIKA GOSPA
16.8.2020 Nedjelja   20. NKG; Rok, Stjepan, Krunoslav, Roko
17.8.2020 Ponedjeljak   Miron, Klara, Natalija, Slobodan
18.8.2020 Utorak   Jelena Križarica, Leonardo
19.8.2020 Srijeda   Ivan Eudes, Ljudevit, Jordan, Ratko 
20.8.2020 Četvrtak   Bernard, Branko, Dino, Samuel
21.8.2020 Petak   M.B. Voćinska, Pio X, Hermogen, Bruno
22.8.2020 Subota   BDM Kraljica, Vladislava, Regina, Mauro
23.8.2020 Nedjelja   21. NKG; Ruža Limska, Zdenko
24.8.2020 Ponedjeljak   Sv. Bartol ap, Bl. Miroslav Bulešić, Zlata, Emilija
25.8.2020 Utorak   Anselmo Ninski, Ljudevit kralj, Patricija, Zlata
26.8.2020 Srijeda   Rufin, Zefirin, Jadranko, Branimir, Rufin
27.8.2020 Četvrtak   Monika, Honorat, Časlav, Marcel
28.8.2020 Petak   Augustin, Tin, Gustav, Živko, Pelagije
29.8.2020 Subota   Mučeništvo sv. Ivana Krstitelja; Sabina
30.8.2020 Nedjelja   22. NKG; Gaudencija
31.8.2020 Ponedjeljak   Gospa od suza, Nikodem, Josip iz Arimateje
1.9.2020 Utorak   Egidije, Konstancije, Tamara, Jošua
2.9.2020 Srijeda   Prosper, Ingrid, Divna, Veljko, Jošua
3.9.2020 Četvrtak   Marin iz Raba, Grgur Veliki, Grga
4.9.2020 Petak   Bonifacije, Mojsije, Dunja, Ida, Rozalija
5.9.2020 Subota   Sveta Majka Terezija, Lovro, Laura
6.9.2020 Nedjelja   23. NKG; Zaharija, Davor, Boris
7.9.2020 Ponedjeljak   Sv. Marko Križevčanin, Blaženko, Regina
8.9.2020 Utorak   Rođenje BDM – Mala Gospa
9.9.2020 Srijeda Petar Claver, Strahimir, Kamenko
10.9.2020 Četvrtak Nikola Tolentinski, Pulherija, Sebastijan
11.9.2020 Petak Gašpar, Cvjetko, Miljenko, Bonaventura
12.9.2020 Subota Presveto Ime Marijino, Mirjam, Dubravko
13.9.2020 Nedjelja 24. NKG; Ivan Zlatousti, Ljubo, Zlatko
14.9.2020 Ponedjeljak Uzvišenje Svetog Križa, Višeslav, Slavko
15.9.2020 Utorak BDM Žalosna, Dolores, Tugomila
16.9.2020 Srijeda Kornelije i Ciprijan, Edita, Ludmila, Eufemija
17.9.2020 Četvrtak Rane Sv. Franje, Robert Belarmin, Hildegarda
18.9.2020 Petak Josip Kupertinski, Sonja, Sanja, Irena 
19.9.2020 Subota   Januarije, Emilija, Suzana, Ruža
20.9.2020 Nedjelja   25. NKG; Andrija Kim, Svjetlana
21.9.2020 Ponedjeljak   Sv. Matej ap i ev, Matko, Matea, Jona
22.9.2020 Utorak   Toma Vilanovski, Mauricije i dr.
23.9.2020 Srijeda   Otac Pio iz Pietrelcine, Lino, Tekla
24.9.2020 Četvrtak   Gospa od Otkupljenja, Anatolij, Rupert
25.9.2020 Petak   Kleofa, Firmin, Aurelija, Zlata
26.9.2020 Subota Sv. Kuzma i Damjan, Damir, Justina
27.9.2020 Nedjelja 26. NKG; Vinko Paulski, Gaj, Berislav
28.9.2020 Ponedjeljak   Vjenceslav, Lovro, Većeslav, Veco, Lovorka
29.9.2020 Utorak   Mihael, Gabriel i Rafael, arkanđeli
30.9.2020 Srijeda   Jeronim, Jerko, Jerka, Sofija, Grgur
1.10.2020 Četvrtak   Terezija od Djeteta Isusa, Emanuel, Roman
2.10.2020 Petak   Anđeli Čuvari, Anđelko, Anđelka
3.10.2020 Subota   Kandid, Maksimilijan, Gerhard, Svjetlana
4.10.2020 Nedjelja   27. NKG; Sv. Franjo Asiški
5.10.2020 Ponedjeljak   Faustina Kowalska, Flavijan, Miodrag
6.10.2020 Utorak   Bruno, Fides, Vjera
7.10.2020 Srijeda   BDM od Krunice, Ruža, Rozalija
8.10.2020 Četvrtak   Šimun, Demetrije i dr., Zvonimir, Hugo  
9.10.2020 Petak   Dionizije, Ivan Leonardi, Abraham i Sara
10.10.2020 Subota   Danijel, Franjo Borgia, Darija, Angela
11.10.2020 Nedjelja   28. NKG; Ivan XXIII. papa
12.10.2020 Ponedjeljak   Serafin, Maksimilijan, Velibor, Bruno
13.10.2020 Utorak   Eduard, Hugolin, Hugo, Teofil
14.10.2020 Srijeda   Kalist papa, Divna, Stanislav, Ljeposlav
15.10.2020 Četvrtak   Terezija Avilska, Valter, Rezika, Tekla
16.10.2020 Petak   Marija Margareta, Hedviga, Biserka
17.10.2020 Subota   Ignacije Antiohijski, Vatroslav, Žarko
18.10.2020 Nedjelja   29. NKG; Sv. Luka ev., Lukša, Svjetlovid
19.10.2020 Ponedjeljak   Pavao od Križa, Laura, Izak
20.10.2020 Utorak   Vendelin, Irena, Miroslava, Kornelije
21.10.2020 Srijeda   Uršula, Zvjezdan, Hilarion, Laura
22.10.2020 Četvrtak   Sv. Ivan Pavao II, Dražen, Marija Saloma
23.10.2020 Petak   Ivan Kapistran, Borislav, Severin
24.10.2020 Subota   Antun Marija Claret, Jaroslav, Dejan
25.10.2020 Nedjelja   30. NKG; Katarina Kotromanić
26.10.2020 Ponedjeljak   Demetrije Srijemski, Dmitar, Zvonimir
27.10.2020 Utorak   Sabina, Gordana, Kontardo
28.10.2020 Srijeda   Sv. Šimun i Juda Tadej ap, Siniša, Tadija
29.10.2020 Četvrtak   Narcis, Donat, Darko, Mihael, Ida
30.10.2020 Petak   Marcel, Klaudija, German, Marojko
31.10.2020 Subota   Alfonz Rodriguez, Vuk, Wolfgang, Kristofor
1.11.2020 Nedjelja   SVI SVETI; Svetislav, Dobroslav, Julijan
2.11.2020 Ponedjeljak   DUŠNI DAN - Spomen svih vjernih mrtvih
3.11.2020 Utorak   Martin Porres, Hubert, Silvija, Berard
4.11.2020 Srijeda   Karlo Boromejski, Dragutin, Drago, Dragica
5.11.2020 Četvrtak   Sveti Srijemski mučenici, Emerik, Mirko
6.11.2020 Petak   Leonard, Vedran, Sever, Božidar, Teodor
7.11.2020 Subota    Engelbert, Anđelko, Baldo, Lazar
8.11.2020 Nedjelja   32. NKG; Bl. Gracija Kotorski, Bogdan, Klaudije
9.11.2020 Ponedjeljak   Posveta lateranske bazilike, Ivan Lateranski
10.11.2020 Utorak   Lav Veliki, Lavoslav, Orest, Noa
11.11.2020 Srijeda   Martin biskup, Teodor, Davor, Benedikta
12.11.2020 Četvrtak   Jozafat, Milan, Emilijan, Milenko, Makarije
13.11.2020 Petak   Stanislav Kostka, Jakov, Mitar, Brcko
14.11.2020 Subota   Sv. Nikola Tavelić, Ivan Trogirski, Deodat
15.11.2020 Nedjelja   33. NKG; Albert Veliki, Leopold, Berto, Paulin
16.11.2020 Ponedjeljak   Gertruda, Margareta Šk., Agneza, Biserka
17.11.2020 Utorak   Elizabeta Ugarska, Igor
18.11.2020 Srijeda   Posveta bazilikâ svetih Petra i Pavla
19.11.2020 Četvrtak   Jakov Pust., Matilda, Janja, Maksim
20.11.2020 Petak   Feliks Valois, Srećko, Edmund, Bazilije
21.11.2020 Subota   Prikazanje BDM, Gospa od Zdravlja, Mavro Porečki
22.11.2020 Nedjelja   ISUS KRIST - KRALJ SVEGA STVORENJA
23.11.2020 Ponedjeljak   Klement, Blagoje, Milivoj, Felicita
24.11.2020 Utorak   Krizogon, Krševan, Firmin
25.11.2020 Srijeda   Katarina Aleksandrijska.; Kata, Kaja, Tina
26.11.2020 Četvrtak   Leonard, Konrad, Dubravko
27.11.2020 Petak   BDM od Čudotvorne Medaljice, Virgilije
28.11.2020 Subota   Sosten, Jakov Markijski, Držislav
29.11.2020 Nedjelja   1. DOŠAŠĆA; Iluminata, Svjetlana, Vlasta
30.11.2020 Ponedjeljak   Sv. Andrija ap, Andro, Andrea, Hrvoje
1.12.2020 Utorak   Eligije, Natalija, Božena, Kazimir
2.12.2020 Srijeda   Blanka, Živana, Bibijana, Silverije
3.12.2020 Četvrtak   Franjo Ksaverski, Klaudije, Lucije
4.12.2020 Petak   Barbara, Ivan Damašćanski, Kristijan
5.12.2020 Subota   Sabina, Kristina, Savka, Slavka
6.12.2020 Nedjelja   2. DOŠAŠĆA; Sv. Nikola biskup
7.12.2020 Ponedjeljak   Ambrozije, Marin, Agaton, Urban
8.12.2020 Utorak   Bezgrješno začeće BDM; Imakulata
9.12.2020 Srijeda   Valerija, Zdravka, Abel
10.12.2020 Četvrtak   Gospa Loretska, Julija, Judita
11.12.2020 Petak   Damaz, Damir, Danijel pust., Artur
12.12.2020 Subota   BDM Guadalupska, Marija, Konrad
13.12.2020 Nedjelja   3. DOŠAŠĆA; Lucija, Jasna, Svjetlana
14.12.2020 Ponedjeljak   Ivan od Križa, Krševan, Špiro
15.12.2020 Utorak   Blažene Drinske mučenice
16.12.2020 Srijeda   Adela, Albina, Zorka, Ela
17.12.2020 Četvrtak   Florijan, Lazar, Izak, Jolanda
18.12.2020 Petak   Malahija, Gracijan, Bosiljko, Dražen
19.12.2020 Subota   Anastazije, Urban, Eva, Tea, Vladimir
20.12.2020 Nedjelja   4. DOŠAŠĆA; Eugen, Makarije, Amon
21.12.2020 Ponedjeljak   Petar Kanizije, Mihej, Snježana
22.12.2020 Utorak   Honorat, Časlav, Zenon
23.12.2020 Srijeda   Ivan Kentijski, Viktorija, Vikica, Ivon
24.12.2020 Četvrtak   BADNJAK, Adam i Eva     
25.12.2020 Petak   BOŽIĆ - ROĐENJE ISUSOVO
26.12.2020 Subota   Sv. Stjepan Prvomučenik; Krunoslav
27.12.2020 Nedjelja   SVETA OBITELJ; Sv. Ivan ap i ev
28.12.2020 Ponedjeljak   Nevina dječica; Mladen, Nevenka
29.12.2020 Utorak   Toma Becket, Tomislav, David, Davor
30.12.2020 Srijeda   Sabin, Liberije, Eugen, Trpimir, Ruđer
31.12.2020 Četvrtak   Silvestar I., Stara godina - zahvala


Katolički kalendar slaže se od mjesnog kalendara i liturgijske godine.
Zna se dogoditi preklapanje, tj. da na isti dan neke godine padnu dva slavlja. U tom slučaju jedno ustupa mjesto drugome prema definiranom rangu (redosljedu).

Kršćani slave nedjelju jer je to dan Kristova uskrsnuća.
Ostali dani u tjednu nazivaju se svagdani.

Dok je po građanskom kalendaru početak tjedna ponedjeljak, kao prvi radni dan, a nedjelja na kraju tjedna kao dan odmora, liturgijski tjedan započinje nedjeljom a završava subotom.

Liturgijska godina je godišnji ciklus razdoblja i blagdana u kršćanskim crkvama kojim se određuje u koje doba treba održati koji liturgijski obred i na koji način.

Slavlja liturgijske godine uglavnom su pomična. Fiksni su samo dijelovi Božićnog ciklusa (zanimljivo je da kod veće probleme kod slaganja katoličkog kalendara stvara nepomičnost Božića od pomičnosti Uskrsa).

Mjesni kalendar nastaje tako da pojedine mjesne zajednice, narodi, biskupije, župe ili redovničke zajednice nadopunjuju opći rimski kalendar mjesnim blagdanima.

Opći rimski kalendar popis je blagdana koji se slave tijekom liturgijske godine u najrasprostranjenijem, Rimskom obredu Katoličke crkve.